Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Léto na Ramzové


Zveřejněno 25.7.2012 / Příloha k aktualitě

Útulný Penzion Kaťuša byl i letos místem, kam jsme přijeli načerpat nové síly a užít si týden prázdninového volna. Zatímco loni nás hřejivé sluneční paprsky provázely na každém kroku, letos si sluníčko vzalo asi dovolenou. Silný vítr honil po obloze černé mraky, které tu a tam spustily spršku deště a my jsme si místo plavek museli vytáhnout teplejší oblečení. Přesto nám to nijak nenarušilo naše plány a navštívili jsme snad všechna zajímavá místa tohoto hornatého kraje. Malebné lázeňské městečko Karlova studánka nás okouzlilo přírodním vodopádem a Slezským domem, kde se točily záběry do filmu „S tebou mě baví svět“. Ochutnali jsme také léčivý železitý pramen, který místní nazývají Dobrá voda či Bruntálská kyselka. V Lázních Jeseník jsme si zase prohlédli Priessnitzovy lázně s unikátním Balneoparkem, který je koncipován jako „vodní zahrada“, kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci.

Věnovali jsme se i pěší turistice nejen na Ramzové, ale i v okolí města Jeseník. Nejnáročnější byl výšlap na rozhlednu Zlatý Chlum. Cesta na ni vedla nejdříve po stáčející se lesní cestě a v konečné fázi stoupala po strmé stráni téměř kolmo vzhůru.. Celí udýchaní jsme dosáhli vytouženého cíle a byli jsme zvědaví co z vrcholku této monumentální stavby spatříme. Nádherný výhled na sousední Polsko a nejvyšší horu Jeseníků Praděd byl úchvatný. Výstup na Skalní vyhlídku Čertovy kameny nebyl tak náročný, ale poskytl pěkný pohled do údolí říčky Bělé.
Nezapomněli jsme ani na sportovní aktivity. Byli jsme plavat v aquacentru Česká ves, zajezdili jsme si na oblíbených minikárách a bobové dráze. Z lukem v ruce jsme soutěžili o nejlepšího lukostřelce a ti nejodvážnější z nás vyzkoušeli i zorbing.

Rozloučili jsme se již tradičně táborákem u kterého nechyběly oblíbené špekáčky a zábavné aktivity, které připravili naši nejstarší chlapci.
I když nám počasí nepřálo, prožili jsme příjemný týden, který nás obohatil novými poznatky a příjemnými zážitky.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |