Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Brännballový turnaj v Kroměříži – osmý ročník


Zveřejněno 24.10.2012 / Příloha k aktualitě

S pomalým příchodem podzimu přichází v tomto čase na našem dětském domově i organizování turnaje v Brännballu. Letos se uskutečnil již osmý ročník této pálkové hry švédského původu, která se stala oblíbenou hrou a její příbuznost s baseballem jí dělá atraktivní pro všechny děti bez rozdílu věku. Možná i proto se v této podzimní neděli vydaly čtyři dětské domovy poměřit své síly s dětmi našeho zařízení a tím se navršil počet zúčastněných týmů stejně jako loni na pět, což v systému „každý s každým“ znamená odehrát 10 zápasů.
I když neděle zastřená v neprostupné mlze spíše vybízela k odpočinkovému válení. Přesto sportovci z různých koutů zlínského kraje byli v 10 hodin nastoupeni s odhodláním bojovat o cenné trofeje. V letošním ročníku nepohrdli pozvánkou tradiční účastníci ze Zašové u Valašského Meziříčí, bojovníci ze Zlína, mladý potěr z Uherského Ostrohu a velkou radost nám udělal tým, který se letos zúčastnil poprvé a to sportovci z Vizovic. Celou pětku uzavřelo naše družstvo z Kroměříže, které vedlo vnitřní boj o nominaci do zápasů. Tuto nelehkou situaci vyřešil coach týmu strejda Marián tím, že se v dresech vystřídali skoro všichni.
Po takřka nepřetržitém řetězci jednotlivých zápasů složených ze dvou půlí, ve kterých děti předváděly své umění odpalů míčků, rychlého přemístění z mety na metu, obratného chytání, přesných nahrávek s dosažením cíle ukořistit bod k ostatním bodům se tabulka těchto výsledků zaplňovala a po více než třech hodinách se rýsovalo konečné pořadí. Konečně přišel závěrečný hvizd a konec všeho zápolení. Po pečlivém přepočítání výsledků přišlo ke konečné rekapitulaci a závěrečnému vyhlašování.
Letošní ročník ukázal, že vzrůstající síla a kompaktnost týmu ze Zašové slavila úspěch a podařilo se těmto sportovcům vybojovat titul nejcennější, a tím přetrhnout šňůru vítězství domácího týmu. Tento zlom nastal hlavně ve vzájemném zápase, který byl velmi vyhrocený a nejtěsnější rozdíl v tabulce ukázal vyrovnanost těchto týmů. Štěstěna se přiklonila k hostům a tímto vítězstvím 48:45 si zajistili titul absolutního vítěze. Nutno ještě dodat, že tento tým byl v závěrečném hodnocení pochválen i za fair-play přístup v utkání s evidentně slabším soupeřem. Na třetím místě se umístil nováček v turnaji z Vizovic, čímž odsunul loňské stříbrné družstvo Zlína na nepopulární čtvrté místo. Doufáme však, že zlínští nám budou stále věrní a příští rok se opět poperou o přední místa. Na pátém místě se umístilo družstvo s nejmenším věkovým průměrem, s nejmenším průměrem výšky i váhy, ale přesto s dravostí a nasazením, což v závěrečném ohodnocení vyneslo jednomu s těchto svěřenců strejdy Františka titul Nejlepší pálkař.
Dalšími ohodnocenými jednotlivci byli nejlepší Bränner ze Zašové, nejlepší polař z Vizovic a nejkrásnější dívkou turnaje byla členka týmu ze Zlína.
Celý turnaj proběhl hladce a díky sportovnímu nasazení všech účastníků, organizátorů a finanční pomoci města Kroměříže z něj máme všichni dobrý pocit a těšíme se na další klání opět v říjnu 2013.

Celkové výsledky:
1. místo – DD Zašová
2. místo – DD Kroměříž
3. místo – DD Vizovice
4. místo – DD Zlín
5. místo – DD Uherský Ostroh
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |