Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Environmentální výchova


Zveřejněno 25.10.2012 / Příloha k aktualitě

Letošní podzimní měsíce přinesly řadu slunných teplých dnů, které jsme plně využili a věnovali se environmentální výchově.
Navštívili jsme psí útulek Čápka a spolu se svěřenými pejsky jsme obešli celý Bagrák. Cestou jsme procházeli zajímavými místy a poznávali zdejší faunu i floru.
Na kolech jsme vyrazili do Hulína a vydali se na výzkum mokřadního ekosystému , který se vine podél cyklostezky do Hulína. Zaměřili jsme se především na hmyz, který zde žije a na jeho roli v této lokalitě. Ke studiu jsme plně využili informační tabule, které zde umístil Český svaz ochránců přírody. Zajeli jsme se podívat i ke Štěrkáči. Tak nazývají místní občané obrovské jezero, které vzniklo při těžbě štěrkopísku kousek za Hulínem.
Zámeček byl cílem dalšího našeho cyklistického výletu. Prošli jsme se po lese, nadýchali se čerstvého vzduchu a dokonce našli i pár hub.
Na slavnostní výlov rybníka jsme sice odjeli autem, ale udělali jsme si i turistický výlet. Zaparkovali jsme totiž už v Lobodicích a podél Skašovských jezer jsme došli k Hradeckému rybníku hezky po svých. Když jsme dorazili na místo výlov právě začínal. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak se stahují obrovské sítě plné ryb ke břehu, jak je rybáři pomocí podběráků přenášejí do obrovských kádí a třídí podle druhů na kapry, amury, tolstolobiky a štiky. Pásem pak byly ryby dopraveny na obrovskou váhu a šupem přemístěny do kádí připravených na nákladních autech, které je odvážely na určená místa. Výlov doprovázela spousta atrakcí a stánků, kde nechyběla skvělá rybí jídla nebo prodej čerstvých úlovků. V Tovačově jsme si ještě prohlédli zámeckou zahradu a vystoupili na Spanilou věž Tovačovského zámku.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |