Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Ali Zwettler Olympia - Silový trojboj v Zašové


Zveřejněno 9.12.2012 / Příloha k aktualitě

Před pár dny jsme se zúčastnili dalšího ročníku silového trojboje, který letos už po čtvrté pořádal Dětský domov Zašová. Do tohoto chlapského zápolení se železem se přihlásili čtyři kluci z našeho kroměřížského zařízení ve složení Patrik, Roman, Roman a Lukáš.
Na rozdíl od předešlých ročníků pořadatelé v chlapecké kategorii volili klasický silový trojboj s velkou činkou, ve stejném formátu v jakém se cvičí po celém světě. Dívky zápolily v trochu jiných silových disciplínách. Obě kategorie byly rozděleny do dalších dvou podle věku, tak vznikly čtyři rozdílné soutěže. Všichni naši siláci spadali do jedné skupiny počtem i kvalitou nejobsazenější – chlapci od 15 do 18 let.
Při první disciplíně dřep s činkou vpředu na ramenou, se začalo jasnit, kdo se na tuto soutěž speciálně připravoval, a kdo byl s tréninkem pozadu. Nicméně činka čím dál víc tloustla a po chvíli vypadala značně chlapisky. Všichni soutěžící se navzájem povzbuzovali, a když došlo na situaci, že váha byla přes možnosti cvičence, tak vždy sklidil potlesk za snahu poprat se s naloženou váhou.
Druhou disciplínou byl mrtvý tah. Při tomto cvičení činka nabírala na hmotnosti ještě o poznání rychleji a ti nejzdatnější odlepili náčiní o váze přes 150kg, což je skvělý výkon.
Poslední disciplínou byl benchpress, který cvičily také dívky jako před skokanky chlapců a jejich výkony na 40kg byly stejně urputné, jako po chvíli výkony kluků, kteří se dostali u nejlepšího na rovných 100kg.
Po přepočítání jednotlivých výkonů v závislosti na tělesné váze přišel čas na celkové vyhlášení výsledků v jednotlivých čtyřech kategoriích. I letos se pořadatelé díky sponzorům vytáhli a připravili spoustu hodnotných cen nejen pro ty nejlepší.
Pro nás bylo velkým překvapením, že první místo v nejobsazenější kategorii obsadil náš sportovec Lukáš, který si s radostí převzal velký pohár a ceny z rukou ředitele soutěže.
Všechny chlapce tato soutěž nadchla svou atmosférou ve sportovním duchu, kdy každý fandil každému a nejlepší výkony byly řádně odměněny, ale nezapomnělo se ani na výkony sice slabší, ale o to urputnější.
Je jistě prospěšné podchytit zájem chlapců o sport ve věku, kdy se rozhlížejí a rýsují si životní cesty, proto děkujeme organizátorům, že jim umožnili nahlédnout do tohoto neznámého sportu opravdových mužů a snad se je tento sport natolik zláká, že po pár letech nebudou jejich postavy podobné cigaretám, ale spíše muskulatuře kulturistů v časopisech, které si všichni odvezli domů.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |