Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Mikulášská nadílka


Zveřejněno 9.12.2012 / Příloha k aktualitě

Všechno začalo už 5. prosince dopoledne ve škole, kde běžnou vyučovací hodinu narušil příchod Mikuláše, několika Andělů a Čertů v podání nejstarších spolužáků, kteří malé školáky i pedagogický sbor už dobře znají. Z drobných hříchů se tak ve třídách nezpovídali jen žáci, ale i jejich učitelé a o dobrou zábavu nebyla nouze. A jak to bývá, kdo zazpíval básničku nebo písničku, dostal něco na zub.
Na druhou nadílku, tentokrát do kroměřížské pobočky České spořitelny, jsme se vydali hned téhož dne odpoledne. Velmi jsme se na ni těšili, neboť jsme byli zvědaví, jak to tam bude vypadat. Víte proč? Vánoční dekorace pro tuto banku jsme totiž sami vyráběli. Usměvavý sněhulák s červenou buřinkou na hlavě, zvonečky, hvězdy, dárečky, svícny, kresby a vystřihovánky sklidily velký úspěch a my jsme byli pyšní na to, že se všem naše práce líbí.
Zdejší Mikuláš a Anděl na nás už čekali a Čerti tam měli dokonce svoje peklo, kde odváděli hříšníky. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a v pekelném kotli se nikdo nesmažil. Nebeským vyslancům jsme totiž zazpívali koledu a dostali za ni sladkou odměnu.
Nejstrašidelnější byla třetí nadílka, která proběhla u nás v domově 6.prosince. Mikuláš se svou družinou dorazil až navečer a to už byla pořádná tma. V jídelně svítily jen svíčky a strach měli snad všichni. Tři Čerti, kteří doprovázeli Svatého muže museli na přání Anděla zalézt pod stůl, aby mohlo vše proběhnout podle osvědčeného scénáře. I ti největší nezbedníci slíbili, že se polepší. Všechny děti měly vzorně připravenou básničku, za kterou dostaly balíček s dobrotami. Vánoční písničky a koledy si s námi na závěr zazpívala i nebeská delegace.
Naše poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě letošního Mikuláše.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |