Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Prázdninový pobyt na Medlově


Zveřejněno 21.7.2013 / Příloha k aktualitě

Týden plný nevšedních zážitků prožily naše děti v jedné z nejzachovalejších partií naší přírody, ve vyhledávané rekreační oblasti Českomoravské vrchoviny. Hotel Medlov, situovaný na břehu Medlovského rybníka, poskytl malým rekreantům nejen ubytování, ale i příjemnou atmosféru, vybavenost, vlastní pláž, fitness club, minigolf, víceúčelová hřiště a dětský koutek.

Většinu času jsme však věnovali výletům. Hned první den jsme se vydali k rybníku Sykovec, kde jsme si vyzkoušeli rybářské umění. Ukázalo se, že to není jen tak ulovit nějakou tu rybku, zvlášť když návnada, kterou nám věnoval správce rybníka pan Miroslav Krejčí, zachutnala více tamním kachnám :-D.

Šiklův mlýn byl cílem našeho dalšího celodenního výletu. Šikland, jak jej místní nazývají po americkém vzoru, je úžasný komplex zábavních areálů. Je zde snad všechno, na co si jen vzpomenete. Westernové městečko, napodobující města z dob osídlování Amerického západu konce 19. století, zvířata, stylové obchůdky a restaurace, půjčovna dobových kostýmů, přírodní aqapark s trampolínou, adrenalínové jízdy ve vozidle bojové pěchoty po přírodním polygonu, jízda na čtyřkolkách, paintball, střelba z luku, jízda na koni, svezení vláčkem, rýžování zlata, prohlídka indiánské vesnice a mnoho dalších aktivit. Skvělý je i program, který probíhá přímo v areálu westernového městečka. „Westernová show“ nám zábavnou formou přiblížila, jak se žilo kdysi dávno v Americe a co všechno museli její obyvatelé tehdy umět. Shlédli jsme i akční divadlo „Amy Thompsonová“. Precizně sehraný příběh dívky, která hledá svého otce, byl jak vystřižený z televizní kovbojky.

Jestli se chcete opravdu bát, jeďte do Strašidelného zámku DraXmoor. Nejprve vás film v 3D Kině uvede do světa fantazie – děsivá Čarodějnice vás pozve na prohlídku svého ztemnělého obydlí. Takové pozvánce nelze odolat a tak se vydáte po vyznačené trase na fantastickou prohlídku jejího sídla. Procházíte po tmě kolem nejrůznějších strašidelných pohádkových postav a exponátů, a občas, když to vůbec nečekáte, vás něco vyleká. Kdo dělal po celou dobu prohlídky hrdinu a tvrdil, že se vůbec nebál, zjihnul ve strašidelném výtahu. Tam se děly takové věci, že se to nedá ani popsat, to si musí každý vyzkoušet sám :-D.

Velkým zážitkem byla i návštěva Poutního kostela sv. Jana Nepomuského na Zelené hoře. Toto unikátní umělecké dílo nás zaujalo svojí výjimečností a osobitou architekturou geniálního českého architekta s italskými předky Jana Blažeje Santiniho-Aichla.

Týden v tomto nádherném kraji utekl jako voda a nám nezbývá než poděkovat všem, kteří nám tyto zážitky umožnili. Děkujeme!!!
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |