Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Festival OUT of HOME 2014 v Praze


Zveřejněno 1.6.2014 / Příloha k aktualitě

Předposlední květnový víkend se konal již 8. ročník hudebně-zážitkového festivalu OUT of HOME 2014. Do Prahy se sjelo na 240 účastníků z 24 dětských domovů, kteří vytvořili 24 týmů připravených vyzkoušet si nejrůznější profese a poznat naše hlavní město.
Každý tým dostal dva průvodce z řad organizátorů, kteří měli za úkol starat se o své svěřence od pátku až do neděle. Nám byla přidělena Bára a její přítel Viktor. S touto dvojicí jsme si hned padli do oka a mimo jiné nás spojovalo i to, že jsme byli na této monstrózní akci úplnými nováčky.
V pátek jsme se ubytovali na koleji a na společné večeři proběhlo slavnostní zahájení, kde byl částečně upřesněn program na sobotní „bojovku“. Dozvěděli jsme se, že bude různě po Praze rozmístěno 24 stanovišť, kde dostaneme úkoly, které musíme co nejlépe splnit. Jaké úkoly, co budeme dělat a kde to bude, jsme se nedověděli. Každý z nás dostal ještě tričko a náramek s logem festivalu, které měly být povinnou součástí našeho sobotního outfitu. Jedinou jistotou pro nás byla snídaně v 8 hodin, při které dostaneme obálku s podrobnějšími instrukcemi.
Ráno nás čekali u snídaně Bára s Viktorem i s vytouženou obálkou. Dověděli jsme se, že se musíme postupně přemístit na 3 určená stanoviště, kde budeme plnit nějaký úkol. 1.stanoviště Staroměstská radnice, 2. a 3. stanoviště Dejvické divadlo. Jak a čím se přemístíme, bylo naším základním úkolem a hned jsme si sami vyzkoušeli orientaci v mapě a hledání nejlepšího spojení na určené místo.
1. úkol - sestavte celodenní program pro skupinu německých turistů, tak aby byl reálně proveditelný a sepište jeho podrobný časový harmonogram. Na informacích Staroměstské radnice jsme si vzali mapy, informační letáčky a napsali telefonní čísla, abychom mohli co nejlépe splnit zadání úkolu. Příjemné prostředí kavárny Starbucks nám poskytlo spolu s kelímkem horké čokolády dokonalé útočiště a my začali tvořit. Důležité bylo rozdělit si úkoly a fungovat jako tým. Zkoumání nejlepší trasy na mapě po památkách, telefonické zjišťování cen vstupů, obědů, průvodce a dopravy to bylo hlavní náplní našeho úkolu.Vše se nakonec povedlo a fiktivní turisté měli připravený opravdu zajímavý program.
Po obědě jsme se přesunuli do Dejvického divadla, kde jsme dostali 2.úkol - vyzkoušejte si profesi vizážisty. Slečna vizážistka nás seznámila s touto atraktivní profesí a ukázala několik druhů léčení. Našim úkolem pak bylo navzájem se nalíčit tak, aby byl výsledek co neblíže ukázce od profesionálky. I tento úkol jsme splnili velmi dobře.
3.úkol – vyzkoušejte si roli herce. Totéž stanoviště, akorát jsme se z maskérny přesunuli na jeviště.Čtyři herci Dejvického divadla se nás ujali a po úvodním seznámení s jejich profesí h a rozcvičení všech smyslů, jsme začali s hereckými etudami. Ukázalo se, že týmová spolupráce je na jevišti asi to nejdůležitější. Tento úkol nás bavil asi nejvíce a začali jsme sami vymýšlet různé scénky a herecké situace a pobavili tak nejen sebe, ale i samotné herce.
Po večeři pro nás byla připravena diskotéka, na které byly vyhlášeny výsledky. Nakonec jsme si odnesli bramborovou medaili, 3. místo nám uteklo jenom o půl bodu. Ale řekněte sami, byli jsme na tomto festivalu poprvé a porazili 20 domovů !!! no není to úspěch???
V neděli jsme ještě navštívili ZOO v Troji, kde nás doprovázel nejen náš coach Viktor, ale i Radovan Laci z „Vteřiny poté“. V neděli v sedm večer jsme dorazili domů, sice unaveni, ale za to plni zážitků, dojmů a vzpomínek na úžasný víkend v Praze.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |