Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Prázdninový pobyt na Malé Morávce


Zveřejněno 15.9.2014

Letošní prázdninový pobyt jsme si naplno užívali v Jeseníkách, přesněji na Malé Morávce v Hotelu Brans. Nově zrekonstruovaný hotel nám poskytl luxusní ubytování s televizí na pokoji a my tak mohli příjemně relaxovat po všech těch úžasných aktivitách, které jsme za celý týden prožili. A že jich bylo, ani jeden den jsme se nenudili. Ale všechno po pořádku, začínáme odjezdem.
V pondělí po odpolední svačině jsme se vydali na dlouhou cestu do našich nejvyšších moravských hor. A nebyla nijak jednoduchá, byla plná objížděk, které nás zdržovaly a prodlužovaly tak dobu, kterou jsme museli trávit v našem Transitu od sluníčka vyhřátém asi na 100°C . Po dvou hodinách jsme dorazili do hotelu povečeřeli, ubytovali se a hned jsme vyzkoušeli vodu v hotelovém bazénu, bylo to super osvěžení.
V úterý jsme byli na prohlídce Muzea v Bruntále, Zámku a Kaple. Prošli jsme i zámeckou zahradu, která je takovou malou sestřičkou té naší kroměřížské.
Středa byla adrenalínová - Ski areál Kopřivná nám zapůjčil koloběžky a buginy, spolu s námi je na sedačkové lanovce dopravil nahoru na kopec a pak už následoval sjezd (Downhill) plný zatáček, velké rychlosti a kvílení brzd. Ještě před tím jsme navštívili jezdeckou školu Amir, kde jsme si zajezdili na koních, prohlédli si stáje a pohladili si nádherná štěňátka, psy a kočky.
Najednou už byl čtvrtek a my jsme se vydali pokořit nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Byla to nádherná procházka s pozvolným stoupáním. Nahoře jsme se pak občerstvili v příjemné restauraci a vydali se zpět na parkoviště k autu.
V pátek jsme si nemohli nechat ujít návštěvu malebného městečka Kalova Studánka. Léčivý pramen, lázeňské oplatky, zmrzlina, dárkové předměty, lázeňský vycházkový okruh a vodopád. To jsou věci, které k tomuto kouzelnému místu zkrátka patří a každý kdo tam přijede si je nenechá ujít. Večerní diskotéka s kamarády z dětského domova Olomouc a Velkých Heraldic byla skvělou tečkou za předposledním dnem našeho pobytu.
V sobotu jsme byli na houbách. Moc jsme jich sice nenašli, ale les nám poskytl příjemný chládek v tomto horkém dni. Standa je hned nakrájel a těšil se až si z nich uvaří polévku.
Večer jsme si opekli špekáčky a pobavili se u malého táboráku.
A nakonec musím ještě zmínit výbornou kuchyni, která byla tou pověstnou třešničkou na dortu tohoto skvělého pobytu.
Naše poděkování patří všem zaměstnancům Hotelu Brans, kteří se o nás po celou dobu pobytu vzorně starali.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |