Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Hoří 2014


Zveřejněno 14.10.2014 / Příloha k aktualitě

Každý rok se vypravujeme do zlínského dětského domova na tradiční naučně-dovednostní soutěž „Hoří, aneb…“. Jinak tomu nebylo ani letos a už jsme se těšili, jaké téma si pro nás pořadatelé připravili. Je velkou záhadou, jak to Zlínští dělají, ale letos si opět naplánovali skvělé počasí, které celou akci doprovázelo a tak bylo velmi příjemné dozvídat se něco nového a soutěžit v areálu tamní vily uzpůsobené pro život dětí bez domova.
Letošním tématem byla myslivost a přijeli zelení chlapíci z Bohuslavického mysliveckého spolku. Nepřijeli však sami, vzali s sebou i několik psích kamarádů cvičených pro speciální práci v lese a na poli. Dále s sebou vzali několik opeřených ptáků a krom zmíněné kynologie nám také osvětlili něco málo z problematiky sokolnictví. To však nebylo všechno, neboť jeden z přítomných přátel lesa nám předvedl své trubačské umění na lesní roh, a další, kterého jsme si pracovně přejmenovali na Taklbery přinesl arzenál svých zbraní, které jsme si mohli potěžkat. Naštěstí pro všechny přítomné nám ostré náboje nepůjčil .
Po seznámení s pestrou paletou myslivecké práce jsme se pustili do soutěží družstev. Po absolvování několika stanovišť si všechny týmy zaplnily své soutěžní protokoly a mohly je odevzdat ke kontrole pořadatelům. Dobu čekání jsme vyplnili opičačkou, kopáním na hřišti, či jen lelkováním na sluníčku. Po chvíli přišlo slavnostní vyhlášení výsledků a k našemu překvapení se jedno družstvo ve složení Franta, Mario a Aďa umístilo na třetím místě a druhé družstvo ve složení Marek, David a Tomáš dokonce na místě druhém. Po slavnostním vyhlášení se konal ještě malý turnaj ve fotbálku, kterého jsme se také rádi zúčastnili.
Tato akce se nám opět velmi líbila a kromě spousty vědomostí o lesním hospodaření jsme prožili báječný slunný den na čerstvém vzduchu. Velkou zajímavostí byla skutečnost, že Adriana ve střelbě ze vzduchovky nastřílela nejlíp ze všech soutěžících. Ze čtyř střel strefila: 1x sedmičku, 2x devítku a 1x desítku. Těšíme se na další ročník se zvědavostí, co pro nás zlínští opět připraví.

( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |