Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Návštěva triatlonisty Tomáše Slavaty


Zveřejněno 12.11.2014 / Příloha k aktualitě

S vynikajícím sportovcem Tomášem Slavatou jsme se seznámili v červnu 2011 na 1.ročníku závodů pro děti Albert Triatlon Tour ve Zlíně. Ač působí velmi skromně, je to velký bojovník. Dokázal se vzepřít svému nelehkému osudu a jít za svým snem. Osamostatnil se a dosáhl obrovského úspěchu ve sportu. Jak se mu to podařilo a s čím vším se musel na své strastiplné cestě potýkat, vypráví dětem v dětských domovech.

Tomáš Slavata sice nevyrůstal v prostředí dětského domova, ale jako dítě to neměl jednoduché, neboť žil v nefunkční rodině bez otce a byl problémovým žákem. Díky jedné paní učitelce, která ho přihlásila na závody zjistil, že je dobrý ve sportu. Začal trénovat a kázeňské problémy pomalu mizely. Najednou se stalo, že si šel do ředitelny pro pochvalu místo obvyklého trestu. Sportovní úspěchy přibývaly a Tomáš si uvědomil, že existuje i jiný život, než jaký zná ze své rodiny. Život, který má nějaký smysl a pravidla. V 16 letech odešel z domu a začal se starat o své dva synovce, kteří byli umístěni v dětském domově. Po svých osmnáctých narozeninách si je adoptoval a stal se tátou na plný úvazek. Nebylo snadné skloubit péči o chlapce a vrcholový sport, ale Tomáš to dokázal a splnil si svůj sen.

V současné době se již vrcholovému sportu nevěnuje. Jeho synovci odrostli a postavili se na vlastní nohy. Ale Tomáš v žádném případě nezahálí. Stále se věnuje dětem s podobným osudem jaký měl on sám. Snaží se je prostřednictvím sportu motivovat k aktivitě, účasti na vlastním životě a probudit v nich zdravé sebevědomí.

Děkujeme Tomáši, máš náš velký obdiv a úctu!
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |