Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Brännbalový turnaj 2014


Zveřejněno 20.11.2014 / Příloha k aktualitě

Letošní jubilejní desátý ročník Brännballového turnaje se konal stejně jako v loňském roce na Svátek zesnulých. Tajně jsme doufali, že se vše jako vždy podaří a všichni zúčastnění sportovci z různých koutů Moravy budou s hrou a organizací spokojeni a patřičně si užijí tuto netradiční hru. Nakonec z avízovaných šesti týmů dorazily pouze čtyři, které doplnilo družstvo pořádajících a tak se na slavnostním nástupu proti sobě postavilo týmů pět.
První zápas začal přesně podle časového harmonogramu, který se podařilo dodržet po celou dobu akce. Po hrách v základních skupinách se týmy utkaly v „play off“ systému, který zabezpečoval všem týmům bojovat o prvenství i po případném nezdaru v základní skupině.
Po několikahodinovém maratonu vyřazovacích zápasů, se do finále překvapivě probojoval tým z Vizovic, který v semifinále zdolal vždy silné družstvo ze Zašové. Druhým finalistou se stal domácí tým z Kroměříže. Tento finálový zápas byl atraktivní tečkou celého turnaje a i po hře v základním čase se z bodového skóre nevyloupl vítěz, proto muselo na řadu přijít prodloužení (ala „rychlá smrt“).
Při slavnostním zakončení bylo odtajněno, že tým Vizovic celý turnaj vyhrál jen o dva body, což byl nejtěsnější rozdíl za desetileté pořádání tohoto turnaje a po právu si odnesl zlatý pohár, druhé místo zůstalo v držení domácích z Kroměříže, třetí byl favorizovaný tým ze Zašové, těsně pod stupni vítězů skončilo družstvo z Uherského Hradiště, a páté, přesto nejmladší a nejvitálnější tým se správnou chutí do hry ze Zlína.
Tradičně byli vyhodnocovaní i individuální posty napříč všemi družstvy.
Celý turnaj se vydařil skvěle nejen díky nasazení všech s chutí prožít den naplno, ale také díky panu Michalu Peterkovi, Janu Fajtovi a Tomáši Malčíkovi, kteří stejně jako Město Kroměříž pomohli s materiální stránkou turnaje
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |