Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Mezinárodní silový trojboj v Zašové


Zveřejněno 16.12.2014 / Příloha k aktualitě

V sobotu 6. prosince se v posilovně DD Zašová uskutečnil již 6. ročník mezinárodního silového trojboje ALI ZWETTLER OLYMPIA 2014. Tohoto klání se zúčastnilo více než 30 mladých sportovců z polského Ciszyna, Nového Jičína, Valašského Meziříčí, domácích ze Zašové a tentokrát nechybělo ani naše družstvo z Kroměříže.
Děvčata a chlapci soutěžili ve dvou věkových kategoriích (od 15 do 18 let a nad 18 let). Děvčata soutěžila v disciplínách: Leg-press, Benchpress a Sed-leh, chlapci se přiblížili klasickému trojboji více, utkali se v Mrtvém tahu, Benchpressu a leg-pressu.
Bouřlivá a přátelská atmosféra provázela všechny soutěžící a dodávala jim nových sil do úctyhodných výkonů. Výsledky se přepočítávaly podle Wilksova vzorce, který stanovuje pořadí závodníků bez rozdílu hmotnosti.
Absolutními vítězi se stala Katarzyna CIESLAR z polského Cieszyna a Ivan SLÁMA z domácí Zašové. Největšími „Sympaťáky“ se stala Michaela HRABALÍKOVÁ z Valašského Meziříčí a Arkadiusz LIPA z polského Cieszyna. Byly vytvořeny i některé rekordy, za zmínku stojí 200 kg v Leg-pressu Soni TVRDÉ ze Zašové, 110 kg v Benchpressu a 170 kg v Mrtvém tahu Ivana Slámy.
Stranou nezůstávaly ani výkony našich sportovců. Velkým překvapením byl výsledek Standy, který si vytvořil osobní rekord v Benchpressu při zdolání váhy 90kg, Leg-pressu 220kg a v Mrtvém tahu udolal činku s váhou 100kg. Tyto výkony mu při konečném zúčtování vynesly druhé místo v nejvíce obsazené kategorii. Porazil jej pouze polský silák s výzorem dřevorubce, který tuto soutěž každoročně vyhrává.
1.Arkadiusz LIPA Cieszyn (Polsko) 376,58 bodů
2. Stanislav VLK Kroměříž 358,54 bodů
3. Gregorz SZALBOT Cieszyn (Polsko) 340,30 bodů
Také musíme pochválit přístup Marka Driziho, který jako nejmladší účastník soutěže zvedl mrtvou váhu 100kg a v nejvíce obsazené kategorii se neztratil. Své zkušenosti jistě zúročí v další přípravě a příští rok předvede ještě lepší výkony.
Velkou motivací pro soutěžící bylo vystoupení mistra ČR v kulturistice Petra BŘEZNY, který se nechal vyhecovat a předvedl v Leg-pressu s maximálně naloženou váhou (více závaží už nebylo) 100 opakování. Třešničkou na dortu bylo společné závěrečné focení, které si mladí sportovci náležitě užili.
Rozhodčími soutěže byli vicemistr světa v kulturistice Pavel VACEK, student FTK Univerzity Palackého Bc.Vladimír Šeliga, mistr světa v kulturistice organizace IBFA Mgr. Lubomír Krhut a sportovní ředitel turnaje Bc.Aleš Zwettler.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |