Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Závod motokár o cenu Radia Kroměříž

Zveřejněno 30.9.2015 / Příloha k aktualitě

V sobotu 19. září se na motokárové dráze společnosti LAW v Kroměříži uskutečnil závod o nejrychlejšího kluka a holku dětského domova Kroměříž. Sponzorem akce bylo Rádio Kroměříž.

Soutěž probíhala dvoukolově, každý ze závodníků a závodnic absolvoval dvě jízdy po pěti minutách. První jízdy byly seznamovací, jezdci testovali trať a zjišťovali hranice svých možností, což se samozřejmě neobešlo bez karambolů; díky obětavé práci zaměstnanců dráhy však závod běžel plynule.

Ve druhé jízdě už všichni jezdci mačkali plynový pedál naplno, aby z motokár vydolovali nejrychlejší čas. Pneumatiky při projíždění některých zatáček smykem dostávaly skutečně zabrat. Ani ve druhých jízdách nebyla nouze o předjíždění a menší havárie. Všichni zúčastnění si závod báječně užili a těší se na další možnost usednout do kokpitů.

VÝSLEDKY
V kategorii hochů prokázal nelepší jezdecké umění Matěj Mikula, který zvítězil s časem 34:059. V těsném závěsu obsadil druhé místo David Sčudla (34:093), na třetí příčce se pak umístil Tomáš Vlk.

Dívky se nenechaly chlapeckými výkony rozhodně zahanbit. Dravou jízdou na hranici rizika zvítězila Nikola Vlková v čase 37:669. Odlišnou taktiku zvolila Adriana Kališová, která plynulou jízdou bez karambolů a s čistým průjezdem zatáček vybojovala druhé místo (39:211). Třetí příčku obsadila Veronika Vlková (40:280).

"Díky podpoře Radia Kroměříž se 12 dětí za krásného slunečního počasí výborně pobavilo, zasoutěžilo a navíc za svoje výkony získalo sladkou odměnu. Poděkování patří rovněž zaměstnancům dráhy, a to nejen za jejich obětavé nasazení při kolizích na dráze, ale i za zajímavou přednášku o závodních automobilech," uvedl za pořadatele akce Pavel Palíšek.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.