Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Projekt Rozhled o.p.s. Nadání a dovednosti


Zveřejněno 17.11.2015 / Příloha k aktualitě

Nadání a dovednosti je název obecně prospěšné společnosti podporující profesní rozvoj mladých lidí z dětských domovů a pěstounské péče. Její patronkou je Veronika Kašáková, finalistka České miss 2014. Hlavním posláním společnosti je dát dětem dostatek dovedností a vědomostí tak, aby po odchodu z domova plynule navázali na běžný život.
Z těchto základních informací je patrno, proč jsme se rozhodli navázat spolupráci s touto společností. Mladí dospělci od nás z domova - Sára, Jitka, Adriana, Veronika, Nikola a Standa se s nadšením zapojili do projektu Rozhled. Velkou inspirací pro ně nebyla jen samotná Miss Veronika, ale i naše úspěšná vysokoškolačka Natália Mikulová, která je koordinátorkou projektu.
V uplynulém období proběhla tři hodnotná setkání s pracovním týmem Nadání a dovedností, jejichž cílem bylo mladým lidem představit, co které povolání v praxi obnáší a motivovat je k výběru jejich budoucího povolání, popřípadě dalšího vzdělávání, které je bude bavit a naplňovat.
Zakončením této části školení byla návštěva Prahy v pondělí 16.listopadu. Naši respondenti byli rozděleni do dvou skupinek a mohli si takzvaně osahat práci v několika zajímavých profesích. Jedni navštívili tamní domov důchodců a kavárnu Starbucks. Ti druzí zase TV Prima a společnost Samsung. Obojí načerpali všechny potřebné informace, týkající se náplně práce, karierního růstu a nutnosti zodpovědného přístupu k vykonávané práci v každém oboru. V TV Prima se stali dokonce součástí vysílání magazínu TOP STAR, kde poskytli krátký rozhovor. Závěr této praktické části patřil sestavení vlastního CV, které je nezbytnou součástí každého přijímacího pohovoru.
Cesta vlakem z Prahy do Kroměříže je dlouhá, ale pomalu nestačila na vzájemné sdělování zážitků a zajímavostí, které děti během tohoto plodného dne načerpali. Spolupráce se společností ještě nekončí a my se těšíme, co zajímavého nás ještě čeká…
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |