Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


10. ročník festivalu Out of Home - Praha 2016


Zveřejněno 24.5.2016 / Příloha k aktualitě

S písní na rtech a odhodláním zvítězit jsme se v pátek 20.května 2016 kolem druhé odpoledne vydali na cestu do Prahy. Spolek mimo domov tam pořádal pro děti z dětských domovů již 10.ročník zážitkového festivalu Out OF Home. Vstupenkou na toto soutěžní klání byla báseň, kterou musel každý tým složit. Nebylo to jednoduché, ale nakonec vzniklo toto pozoruhodné dílko.
Třetím rokem každý květen, oznamujme všem našim dětem, do Prahy se chystáme a zvítězit hodláme. Výročí tam letos slaví, náš festival milovaný. Desátý rok bude mít, to se musí oslavit
Mimo domov jméno má, naučit nás mnohé má. Profese si zkoušíme, novému se učíme. Snažíme se ze všech sil, aby každý zvítězil. Daří se nám dobře, víš? Brzy o nás uslyšíš!
Poprvé jsme přijeli a hned čtvrtí skončili, loni druzí, ty to víš, že nejlepší je Kroměříž!!! Proto v roce jubilea nemine nás 1.cena.
Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali na koleji Hvězda a odešli na Kajetánku, kde nás čekala večeře a zahájení této významné události. Kuřecí řízek s bramborem a malým zákuskem nás příjemně zasytil a spolu s našimi skvělými asistenty Bárou a Viktorem jsme očekávali, co si na nás organizátoři letos vymyslí. Dozvěděli jsme se, že koncept festivalu zůstává stejný, což znamená, že každý tým absolvuje za den tři netradiční stanoviště, která jsou rozmístěna po Praze přímo v provozovnách firem.
Vyspali jsme se do slunečného sobotního rána a po snídani začali soutěžit. Měli jsme stanoviště – Vlak, Letní dům a Ponrepo kino. Museli jsme se snažit ze všech sil, neboť konkurence byla veliká. Všech 25 domovů chtělo vyhrát stejně jako my. Zapojili jsme tedy naše mozkové závity a to dokonce i ty, které běžně nepoužíváme. Byli jsme aktivní, zvídaví a prokazovali vědomosti a nabyté zkušenosti. Bylo to docela náročné, takže jsme s napětím očekávali, jestli dostojíme textu naší básničky a zvítězíme.
Vyhlašování vítězů probíhalo na velkolepé párty, která se tentokrát konala v Paláci Akropolis. Hlavními DJ´s večera byli DJ Friky a DJ Marek Sklenář a vystoupila i známá akrobatická skupina THE LOSER(S) známá z prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent.
A vyhráli jsme, huráááá!!! Obsadili jsme 3.místo a to hned dvakrát. Jednou za naši báseň a podruhé v zážitkové hře. Vyhráli jsme tedy dvě ceny - plavbu lodí po Vltavě a návštěvu filmových ateliérů Barrandov. Plavbu lodí jsme si vybrali hned následující den a na Barrandov se podíváme později.
Bylo to moc fajn a opět jsme si potvrdili, že jsme dobří a máme na to zvítězit. Už teď se těšíme na příští už 11.ročník. A za rok si zase s velkou chutí zazpíváme: „Já to vím a ty to víš, že nejlepší je Kroměříž…….“
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |