Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Návštěva u Městské policie Kroměříž


Zveřejněno 6.5.2008 / Příloha k aktualitě

Návštěva u Městské policie Kroměříž

Na sobotu 26.4. 2008 nám, dětem Dětského domova Kroměříž, teta Kuchtíčková zařídila návštěvu u strážníků na stanici Městské policie v Kroměříži (dále jen MP).
Na stanici MP nás přivítal zástupce ředitele MP,který nás seznámil se základními činnostmi strážníků, ukázal nám operační středisko, kde se nachází výpočetní technika a kamerový systém, který monitoruje velkou část města Kroměříže.Bylo nám předvedeno jak operátorka s těmito kamerami manipuluje a v případě zjištění nějaké závadné činnosti vysílá hlídky na místo. Velkým překvapením pro nás byla ukázka našeho hromadného příchodu na kamerách, některé děti a i tety nemohly spustit oči z kamer.
Po této ukázce jsme se přemístili na dvůr MP, kde se nachází automobilní technika a kotce se služebními psy. V garáži nám bylo ukázáno služební auto, vybavené radarem na měření rychlosti. Na dvoře jsme si prohlédli služební auto, vyzkoušeli jsme si, jak se pouští majáky s výstražným houkáním a jak se mluví do megafonu. K vyzkoušení byla propůjčena i neprůstřelná vesta, která byla i na nás moc těžká.
Na závěr návštěvy jsme byli seznámeni s výcvikem služebních psů. Ukázali nám základní výcvik , co se týká poslušnosti psa, různé druhy cvičebních pomůcek. Někteří z nás si vyzkoušeli i roli „pachatele“ při zadržení služebním psem. K velké radosti nás všech jsme si mohli služebního psa i pohladit a viděli jsme , jak pes reaguje na povely svého pána. Těsně před odchodem jsme mohli položit zástupci ředitele i psovodovi dotazy, týkající se práce strážníků. A že jich nebylo málo. Touto cestou děkujeme vedení MP Kroměříž, že nám umožnilo toto setkání, které se všem dětem velmi líbilo, a těšíme se na další spolupráci. Za děti Dětského domova Kroměříž Natália Mikulová
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |