Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Nadační fond Livie a Václava Klausových


Zveřejněno 10.6.2008 / Příloha k aktualitě

Zpráva z návštěvy Prahy

Náš dětský domov z Kroměříže se zapojil do projektu Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových, který pořádá mimo jiné i vzdělávací návštěvy Klementina a Pražského hradu pro děti dětských domovů z celé republiky.
Pozvánku na tuto akci jsme s potěšením přijali a ve čtvrtek 5.6.2008 v brzkých ranních hodinách vyrazili směr hlavní město Praha.
Po příjezdu nás mile přivítala pracovnice Národní knihovny a společně s dětmi z dětského domova Litoměřice jsme udělali skupinku a začala prohlídka barokního areálu Klementina na Starém městě poblíž Karlova mostu.
Z poutavého vyprávění naší průvodkyně jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí a nyní již víme, že Klementinum je opravdový klenot našeho národa. Nejvíce nás upoutal Barokní sál, srdce celého objektu a nechali jsme se unést do dob dávno minulých.
Po více než hodinové prohlídce interiérů tohoto rozsáhlého objektu jsme se přesunuli směrem k Pražskému hradu, přes Karlův most, Malostranské náměstí, Nerudovou ulicí, až na Hradčanské náměstí, kde zrovna probíhala výměna hradní stráže, která je velkým lákadlem pro množství turistů.Po zhlédnutí této velkolepé přehlídky nás pracovnice Nadačního fondu doprovodila do sídla této organizace, kde na nás v tiskové místnosti čekalo malé občerstvení. Všichni jsme uvítali příjemný chládek, pohodlná křesílka a něco dobrého k zakousnutí. K velkému oválnému stolu nás přišel pozdravit i vedoucí této instituce, se všemi se srdečně přivítal a zahájil příjemné povídání o práci Nadačního fondu manželů Klausových. Také nám prozradil, že se nacházíme v domě, kde bydleli prezidenti naší vlasti, již od doby T.G.Masaryka a spoustu zajímavostí o okolí.
Po této osvěžující přestávce si nás vyzvedla průvodkyně, která nás odvedla do areálu Pražského hradu a tímto nás velmi poutavě provedla. Nejprve nám udělala krátkou přednášku o historii katedrály sv. Víta a přivedla nás i na místa, kde se jen tak někdo nedostane. Viděli jsme, kudy se jde pro korunovační klenoty, stáli jsme u hrobky „otce vlasti“ - Karla IV. a dokonce nám průvodkyně prozradila, jak to skutečně bylo s vraždou sv. Jana Nepomuckého, jehož ostatky jsou zde uloženy v hrobce celé ze stříbra. Zlatou uličkou poutavý výklad skončil a my se uchození, ale plní vědomostí vrátili zpět na parkoviště pro auto.

Děkujeme Nadačnímu fondu Livie a Václava Klausových, že nám bylo umožněno strávit takto zajímavý a skvěle zorganizovaný den, na který jistě nezapomeneme.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |