Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Turnaj dětských domovů v Brännballu 2008


Zveřejněno 4.10.2008 / Příloha k aktualitě

V sobotu 4.října 2008 v ranních hodinách se shromáždila družstva čtyř dětských domovů v propůjčené Štěchovické hale, aby se utkala letos již ve čtvrtém ročníku stále více oblíbenější švédské pálkové hry BRÄNNBALL („HOŘÍ“). Přijela již známá družstva z Uherského Hradiště a Uherského Ostrohu, které letos doplnilo družstvo ze Zašové a celý kvartet uzavřelo naše pořádající družstvo z Kroměříže. Po slavnostním zahájení, přivítání všech hostů a nutných organizačních povinností jsme se pustili do urputných bojů v systému každý s každým. Nad dodržováním všech platných pravidel dohlíželo kvarteto vychovatelů, které se na dobu turnaje změnilo v přísné švédské sudí z mateřské líhně Brännballu. Ve žlutých dresech se jmény na zádech - Inge, Ikea, Olson a Kingson se zasloužily o hladký průběh celého turnaje v seriálu soutěží Dětských domovů Zlínského kraje. Po bezmála čtyřhodinovém maratonu odpalů, přihrávek, sprintů a nahrávek se celá tabulka výsledků zaplnila a na řadu přišlo počítání. Tento ročník se stal doposud nejvyrovnanějším a o konečném výsledku rozhodlo až skóre na všech čelních pozicích. Nejvíce překvapil benjamínek turnaje – tým Zašové, kteří ještě takřka nepolíbení touto hrou dokázali sekundovat ostatním a dokonce útočili i na pozici nejvyšší. Toto prvenství si však domácí děti z Kroměříže nenechaly vzít a znovu obhájily první místo z loňských turnajů.
Nejlepším POLAŘEM turnaje se stala Růžena Kopcová ze Zašové.
Nejlepším PÁLKAŘEM turnaje se stal Matěj Mikula z Kroměříže.
Titul MISS TURNAJE si odvezla Nikolka Basohníková do Uherského Hradiště.
A organizátoři udělili také cenu FAIR PLAY týmu z Uherského Hradiště za vzájemnou sounáležitost, motivování a pomoc nejmladším členům skupiny.
Všem se celé sobotní dopoledne líbilo a s úsměvem na tváři nám přislíbili účast na dalším ročníku v roce 2009, na který se již nyní těšíme.

( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |