Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Plavecké závody dětských domovů 2009


Zveřejněno 20.4.2009 / Příloha k aktualitě

Závody v plavání mají své nezastupitelné místo v kalendáři akcí našeho domova. Vlastně celý rok mají naše děti možnost zdokonalovat svoje plavecké schopnosti. V létě plně využíváme místní koupaliště Bajda a po zbytek roku pravidelně navštěvujeme kroměřížský krytý bazén. Kluci i holky jsou ve vodě jako doma, což dokazují svými vynikajícími výkony na všech plaveckých závodech dětských domovů.
V letošním roce jsme si v plavání zasoutěžili rovnou dvakrát. Poprvé to bylo 21.března v Uherském Hradišti, kde se již pravidelně koná soutěž ,,O putovní pohár“. V opravdu silné konkurenci 14 dětských domovů jsme obstáli na výbornou. Náš plavecký tým ve složení - Denisa Mikulová, Natália Mikulová, Kristýna Mikulová, Kristýna Hegrová, Jitka Doležalová, David Kulina, Roman Kulina, Matěj Mikula - vybojoval sedm medailí a zařadil se mezi nejúspěšnější dětské domovy.
Podruhé nás čekala poněkud delší cesta. V sobotu 18. dubna jsme před sedmou hodinou ranní vyrazili do Opavy, která je od nás vzdálená přes sto kilometrů. Probouzející se slezské město nás přivítalo příjemným slunečným počasím a pomohlo nám překonat ospalou cestovní náladu. Po zápisu a nezbytných úvodních organizačních formalitách jsme byli opět připraveni na startovních blocích v té správné soutěžní pohodě s odhodláním vyhrát, co se dá. Jedna disciplína střídala druhou a téměř v každé z nich naši plavci bodovali. Potvrdili svoji skvělou formu a celkem osmkrát vystoupili na stupně vítězů. Celkově jsme se umístili na druhém místě a obhájili tak naši skvělou plaveckou pověst z minulých let.
Soutěžní zážitek ještě umocnila velmi dobrá práce obou pořádajících dětských domovů a nadšeně fandící publikum, které vytvořilo závodníkům strhující atmosféru a hnalo je k úžasným výkonům.
Závěrem chceme poděkovat pracovníkům organizace TJ Plavecké sporty Kroměříž, kteří nám umožňují volný vstup na krytý bazén.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |