Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Prázdninový pobyt v Českém Šternberku, červenec 2009


Zveřejněno 17.7.2009 / Příloha k aktualitě

Na prvních deset dnů letošních prázdnin jsme zavítali do malebného městečka vinoucího se kolem středního toku řeky Sázavy, pojmenovaného podle místního hradu Český Šternberk. Tento středověký klenot dominuje na strmém skalnatém břehu celému Posázaví. Naše „přechodné bydliště“ se nacházelo přímo naproti tomuto skvostu v hotelu Parkhotel. Duší tohoto zařízení je pan Denis Turek, který pro nás připravil velmi zajímavý program.
Putování po stezce rytíře Šitze nás provedlo okolím a při plnění úkolů s ní spojených jsme se dověděli mnohé o životě ve středověku. Návštěva hradu, kde jsme si rozšířili vědomosti o našich dravých ptácích, byli na prohlídce a poobědvali ve stylové hradní restauraci. Se svými zkušenostmi s výcvikem psů nás seznámila paní Olinka. Voják Standa přinesl zbraně a připravil nám několik soutěží, kde jsme si vyzkoušeli střelbu na terč a postřeh. Profesionální instruktor potápění nám povyprávěl o kouzelném světě pod hladinou moří. Jedno odpoledne jsme se přenesli o několik století zpět díky hradní paní a pánovi, kteří nám v dobových kostýmech zahráli na nástroje a představili společenské hry té doby. Dále jsme navštívili parním Posázavským pacifikem historické památky v blízkém okolí, dobový Hrníčkový jarmark s divadelním představením, absolvovali jsme turistické výšlapy, výlety na kolech a kanoích, koupaliště, plnili bojové hry s úkoly, absolvovali stezku odvahy, různé soutěže, táborák a diskotéku.
Naše poděkování patří nejen panu Turkovi a celému personálu Parkhotelu, ale i všem dalším sponzorům, kteří nám umožnili prožít tak nádherný pobyt plný nezapomenutelných zážitků.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |