Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Záchranný integrovaný systém Policie ČR „HOŘÍ“ 2010


Zveřejněno 20.9.2010 / Příloha k aktualitě

Dne 18.9.2010 se skupinka našich šesti dětí stejně jako již dva roky za sebou vydala do Zlína , který tradičně pořádá zajímavou akci věnovanou Integrovanému záchrannému systému, předloni tato akce byla ve znamení HASIČŮ, loni ZDRAVOTNÍKŮM, a letos došlo na poslední složku tohoto systému a těmi je POLICIE.
V Dětském domově Zlín nás přivítali srdečně a po chvíli odpočinku nás zvedly z laviček přijíždějící policejní vozy s blikajícími majáky. Po zahájení a představení všech zúčastněných jsme byli rozděleni do tří větších skupin a postupně nám byla představována práce dopravní policie, pořádkové hlídky a kriminalistického technika. Po této názorné prohlídce, kde všichni měli prsty od daktyloskopického černidla, uši protáhlé sirénou ze zásahového vozidla a motorky, a zápěstí otlačené od železných pout, přišli na řadu očekávané soutěže, které se odehrávali na šesti stanovištích a týkali se policie ze všech možných úhlů. Po ukončení všech disciplín všem přišel vhod vlastnoručně upečený špekáček na zahradě dětského domova.
Výsledky byly sečteny a všechny ceny přineseny a nadešel okamžik pravdy. Měli jsme velmi nezáviděníhodnou pozici, protože jsme z loňska obhajovali první dvě příčky a letos se zúčastnila srovnatelně početná skupina startujících dvojic. Ale s naším překvapením a jistě i všech ostatních na třetím místě byla vyhlášena dvojce Alex Šírek a Roman Simon a k úžasu největšímu na prvním místě se umístili Karel Simon a Matěj Mikula, kteří skvěle navázali na vítězství z loňska.
Na závěr si pro nás policisté připravili opravdový bonbónek v podobě ukázky práce policejních kynologů s jejich chlupatými kamarády. Předvedli nám, jak umí poslouchat, jak umí být zlí na lidi mimo zákon, ale jak umí být hraví a přítulní, když jsme si s nimi mohli pohrát a pomazlit.
Tato akce byla zdařilá, dobře spjatá s prostředím obrovské zahrady Dětského domova Zlín, s názornými ukázkami každodenní práce policistů, organizátoři nějakou záhadou dokázali vykouzlit nádherné počasí, které dovolovalo vše v plném měřítku, jen by nás zajímalo, co vymyslí na příští rok .
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |