Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Silový trojboj v Zašové


Zveřejněno 5.12.2010 / Příloha k aktualitě

Po loňské marodce, a tudíž i neúčasti, jsme se o to více těšili na druhý ročník soutěže v silovém trojboji v Dětském domově Zašová. Těšilo nás, že jsme opět na tuto akci dostali pozvání, které se neodmítá. Nejen, že nás zajímalo, jakou posilovnu si v Zašové pořídili, ale také jsme si chtěli osahat nám neznámý sport.
Jelikož s činkami mohou „zápolit“ pouze děti nad 15 let, tak výprava se tentokrát skládala z reprezentantů tohoto věku napříč všemi skupinami. Až cestou nás strejda seznámil se soutěžní podobou silového trojboje, jeho disciplínami, váhovými kategoriemi a cílem tohoto pro nás neznámého sportu. Samotného jej zajímalo, jak se pořadatelé poperou s organizací čtyř kategorií, jaké disciplíny zvolí, aby naplnili význam tohoto utkání.
Po příjezdu jsme byli provedeni celou budovou dětského domova a až v horním patře nás ohromila vybavenost posilovny, která jistě může právem nést pojmenování fit-centrum.
Po převlečení v šatnách s občerstvením jsme se shromáždili v místě konání celé soutěže a při slavnostním zahájení se dozvěděli, že se jedná o soutěž mezinárodní, poněvadž kromě Dětských domovů z Plumlova, Nového Jičína, Valašského Meziříčí, našeho Kroměříže a domácí Zašové, přijely i děti ze slovenské Domaniže a polské Cieszyně.
Po zahájení hned přišla první společná disciplína pro všechny kategorie – leh-sedy za 1 min., po ní následoval pro kluky Haken-dřep na posilovacím stroji a holky zápolily s kliky na bradlech. Po lehkém a chutném obědu a malém odpočinku přišla poslední disciplína dnešního dne Bench-press, pro všechny kategorie společná. Dříve než jsme byli puštěni k čince se slova ujal rozhodčí dnešního zápolení, bývalý strejda DD Zašová, kterému jsou činky dlouhodobým koníčkem a úspěchy z kulturistických soutěží na něm byly znát. Představil svého kamaráda, který je českým reprezentantem v silovém trojboji a předal mu slovo, aby nám vysvětlil vše potřebné k zvládnutí této disciplíny. Nezůstalo jen u slov a z celé posilovny se všechny kotouče naložily na jednu tyč, aby v zápětí s těmito 175 kg tento borec udělal hravě několik opakování. Po této ukázce se mohla rozjet poslední část dnešního zápolení. Po mnohých pokusech, přidávání váhy na čince se pole soutěžících zúžilo a vítězové byli známí. Poté přišlo velké počítání organizátorů, aby se dopočítali, kdo a jak se umístil. Toto chvilkové čekání nám zpestřila mistryně světa v „páce“ ukázkou svého umění, techniky a síly na speciálním stole, který se pro tento sport používá.
Konečně přišlo slavnostní vyhlášení výsledků, na které jsme se těšili, poněvadž vystavené ceny byly velmi hodnotné a poháry se třpytily jako za zlata.
Nakonec se ukázalo, že naše příprava byla nedostatečná, protože se umístila pouze Denisa na druhém místě, která se navíc může pyšnit titulem Miss soutěže.
Nicméně jsme opět prožili příjemnou sobotu a poznali nový sport, na který je třeba více trénovat, abychom se umístili na některém z předních míst. K tomu je ale zapotřebí vybavení, které nám bohužel chybí, proto bychom jistě rádi uvítali, kdyby se našel nějaký prima sponzor a v této situaci nám pomohl, abychom mohli svou energii přenést do činek a tím se více starat o své zdraví.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |