Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Závody v lehké atletice mezi dětskými domovy Zlínského kraje


Zveřejněno 15.5.2011 / Příloha k aktualitě

Na krásném stadionu v Uherském Hradišti se letos konaly atletické závody, které tradičně pořádá Dětský domov Uherský Ostroh pro ostatní dětské domovy ve zlínském kraji.
Kromě nás dorazilo ještě dalších sedm dětských domovů s různým počtem startujících, naše družstvo bylo v tomto počtu nejmenší, ale o to s větším odhodláním poměřit své síly.
Organizace takového podniku není jednoduchá, poněvadž se startovalo v šesti věkových kategoriích rozdělených na chlapce a děvčata a každý závodník se mohl účastnit tří atletických disciplín (kromě pětiboje, jako samostatné disciplíny).
Po slavnostním zahájení vypuklo samotné běhání, skákání, hody a speciální disciplíny pro ty nejmenší. Po několikahodinovém klání a odpočinku na prosluněném stadionu přišlo konečné zúčtování a vyhlášení výsledků. V našem týmu byl nejúspěšnější Matěj Mikula se 100% výsledkem tří prvních míst, v jeho kategorii mu dobře sekundoval David Ščudla, který se jako nejmladší v kategorii vůbec neztratil a sahal i po medailových stupních vítězů, které mu utíkaly pouze o maličké kousky od podstatně vyspělejších soupeřů. Dobrých výsledků obsáhla i Kristýna Mikulová, která co nedoběhla, tak dohodila a druhé místo v hodu granátem bylo platných pro celkové hodnocení. Stále více šikovnější Roman Simon se ve své kategorii neztratil a jeho výsledek na 60m - 2.místo byl dobrým a mega skokem 4,90m obsadil třetí příčku. Duo našich dorostenek se prolínalo na stupních vítězů takto: Kristýna Hegrová dvakrát třetí na 60m a v dálce a jednou 2.místo ve výšce, a Natália Mikulová 1 x 1. místo skok vysoký 1,25cm, a dvakrát 2.místo v dálce a hezky zaběhnuté osmistovce.
V celkovém součtu všech osmi dětských domovů jsme se umístili těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě, což jistě zapříčinil malý počet startujících a tím nám uniklo několik cenných bodů v neobsazených kategoriích. Nicméně jsme si užili skvělý prosluněný den v hezkém prostředí atletického stadionu a kromě cenných kovů jsme si dovezli trochu bronzu v jarním opálení.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |