Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Albert Triatlon Tour 2011 ve Zlíně


Zveřejněno 24.5.2011 / Příloha k aktualitě

V pondělí 23.5.2011 proběhl ve Zlíně druhý závod celorepublikové série čtrnácti triatlonových závodů pro děti z dětských domovů Albert Triatlon Tour, kterou pořádá Nadační fond Albert ve spolupráci s triatlonistou Tomášem Slavatou.
Náš dětský domov reprezentovalo hned osm závodníků a každý z nich odjížděl do Zlína s přesvědčením, že právě on zvítězí a odveze si domů kolo.
Ve 14 hodin proběhlo v Sadu Komenského slavnostní zahájení za účasti předsedy správní rady Nadačního fondu Albert Pavla Mikošky. Tomáš Slavata pak seznámil závodníky s pravidly jednotlivých disciplín a programem závodů. Pak už vše probíhalo pod jeho triatlonovou taktovkou.
Celé klání zahájili nejmladší chlapci. David Ščudla, náš benjamínek, se postavil na start jako první z našeho domova a to v kategorii chlapci 9-10let. Po kachní disciplíně nasedl na kolo a po celou dobu cyklistické části uháněl v čele pelotonu hned za Tomášem Slavatou, který jel před dětmi na kole, aby nedošlo ke zbytečným úrazům nebo k porušení pravidel. V depu pak Davča pověsil svoje kolo a vyrazil jako střela do poslední disciplíny, kterou byl běh. V půlce trati mu však začaly docházet síly a do cíle dorazil jako druhý.
Pak následovala kategorie dívek 11-12let, ve které nás reprezentovala Jitka Doležalová. Po celou dobu závodu se statečně držela na druhém místě a doběhla tak i do cíle.
V kategorii chlapců 11-12let hájil naše barvy Matěj Mikula. Sportovec tělem i duší nenechal nikoho na pochybách, že má na vítězství. Závěrečná běžecká disciplina však dostala i jeho a skončil třetí. Naděje na nové kolo se začala pomalu rozplývat, ale měli jsme v záloze ještě pět zdatných borců.
Karel Simon v kategorii chlapci 13-15let bojoval ze všech sil, ale na stupně vítězů nedosáhl.
V poslední kategorii chlapců 16-18let jsme měli hned čtyři závodníky Jakuba Holíka, Michaela Juráně, Romana Simona a Romana Kulinu. Kluci si věřili a vyrazili směle na trať. Bohužel ani jim síly nestačily, v poslední disciplíně ztratili cenné minuty a dobíhali postupně až za medailovými místy.
Kolem páté hodiny byly spočítány všechny výsledky a začalo vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií. David, Jitka i Matěj se pomalu smiřovali s tím, že si kolo neodvezou. O to víc se však radovali, když jim bylo na stupních vítězů sděleno, že děti, které se umístili před nimi, nebyli z dětských domovů a že kolo od firmy AUTHOR skutečně vyhrávají. „Hurá!!!“, křičeli z plných plic. Jejich upřímná radost nebrala konce.
Nakonec se závody líbily úplně každému. Kolo sice všichni nevyhráli, ale změřili svoje síly, zasoutěžili si a popovídali si s dětmi s ostatních domovů.
Naši tři vítězové David, Matěj a Jitka postupují do pražského finále. Ví, že jestli chtějí uspět i v Praze musí hodně trénovat a nejvíce zapracovat na běhu, který byl pro všechny naše závodníky achilovou patou. Motivace je veliká, vždyť kdo by se nechtěl podívat za odměnu do francouzského Nice...

( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |