Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Prázdninový pobyt v Jeseníkách


Zveřejněno 21.7.2011 / Příloha k aktualitě

V létě většinou horská střediska nevyhledáváme, dáváme přednost koupání a pobytu u vody. Letošní týdenní pobyt v útulném penzionu Kaťuša v Jeseníkách na Ramzovském sedle nás však přesvědčil o tom, že i na horách se dá léto báječně užít.
Na druhý prázdninový týden předpovídali meteorologové proměnlivé počasí a tak jsme přemýšleli, jak vyplníme volný čas nesourodé skupince sedmi dětí - čtyřem děvčatům a třem chlapcům rozdílného věku. Do internetového vyhledávače jsme zadali potřebné údaje a byli jsme překvapeni širokou nabídkou zajímavých aktivit, které lze absolvovat v okolí Ramzové v letním období.
Penzion Haltmar, který se nachází na dohled od naší základny, nabízí jízdu na horských minikárách, zorbing a dětské hřiště s průlezkami, skluzavkami a houpačkami. Na minikárách se s chutí projely všechny děti, ale kutálet se z kopce uvnitř obrovské koule to už chtělo velkou dávku odvahy. Nakonec jí v sobě našla Adriana s Jitkou, David a Lucka. Projížďka na koni byla jen třešničkou na dortu příjemně stráveného odpoledne.
V nedalekém Petříkově ve sportovním areálu KASTE je zase letní bobová dráha, kde špičková zahraniční technologie umožňuje skvělý a hlavně bezpečný zážitek z jízdy, který potvrdili i naši jezdci.
Co je to adrenalin, zkusíte na vlastní kůži v jesenickém adrenalin parku. Lanové centrum je umístěno přímo v lese. Překážky jsou mezi vzrostlými stromy ve výšce 4 – 10 m nad zemí a podle obtížnosti si můžete vybrat jednu ze tří tras. My jsme si vybrali tu prostřední s 28 různými překážkami, přelezy a houpačkami. Před vstupem na vybranou trasu nás instruktor seznámil s pravidly a způsoby jištění, aby bylo zdolání cesty po provazech bezpečné. Nebylo to vůbec jednoduché, mnozí si sáhli na dno svých psychických i fyzických sil. Velkou oporou byl provazolezcům strejda Robert, který s dětmi celou trasu absolvoval. Adriana s Jitkou, David a Lucka toho ještě neměli dost a chtěli na obří houpačku, která slibovala zažít 100% adrenalin. Start z výšky 10 m, průlet nejnižším bodem těsně nad zemí, stav beztíže a pořádné přetížení, to byla výzva, které nešlo odolat. Zážitek předčil očekávání, na tom se shodli všichni naši čtyři hrdinové.
Návštěvy koupaliště v Jeseníku s velkou skluzavkou, skokanským můstkem a několika nafukovacími atrakcemi nás osvěžily a staly se příležitostí k seznámení s místními dětmi. Spolu s turistikou, sběrem borůvek, zábavnými hrami a nezbytným táborákem s opékáním špekáčků byly doplňujícími činnostmi v našem už tak nabitém programu.
Shrnuto a sečteno, prožili jsme neuvěřitelný týden, plný zážitků v nádherném prostředí penzionu Kaťuša s milými a ochotnými zaměstnanci, kterým patří náš velký dík. Stejně tak děkujeme všem, kteří nám poskytli slevu a umožnili nám tím vstup na všechny zajímavé atrakce. Děkujeme vám!!!


( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |