Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


„Hoří, aneb…“ – služební kynologie ve Zlíně


Zveřejněno 30.9.2011 / Příloha k aktualitě

V sobotu 24. září jsme se vydali vlakem do Zlína, kde se již po čtvrté konala soutěž „Hoří, aneb….“, kterou si pro děti zlínského kraje připravily tety tamního dětského domova. Tuto soutěž tety vymyslely, aby nás postupně seznámily se všemi složkami integrovaného záchranného systému a po ročnících, kde nám byli představeni hasiči, zdravotníci a policisté, tak jsme byli zvědaví, co na nás v letošním roce chystají. Jeli jsme s očekáváním, neboť v loňském roce jsme se umístili na prvním a druhém místě, tak jsme byli bráni jako favorité. Stejně jako vždy organizátoři zajistili i krásné počasí bez mráčků, což v kouzelném prostředí dětského domova v těsné blízkosti lesa bylo velmi regenerující.
Ještě před slavnostním zahájením jsme věděli, že dnes je na pořadu den ve znamení služební kynologie. Byli nám představeni dva policisté, kteří jsou už přes rok kamarádi dětí z tamního domova a občas za dětmi dochází se svými čtyřnohými přáteli. Ukázali nám, co všechno jejich věrní svěřenci dokážou a jaký krásný vztah ke svým služebním psům mají, což je základ jejich dobré práce.
Potom už vypuklo soutěžní zápolení v konkurenci dvojic ze sedmi dětských domovů. Byly pro nás připraveny pohybově dovednostní soutěže týkající se tématu dnešního dne. Po proběhnutí všech stanovišť tety spočítali naše výkony a my si ukrátili čekání opečením špekáčků na zahradě dětského domova. Přišla hodina pravdy a padaly první výsledky, ale letos jsme vyhlašované první tři příčky neobsadili, tak na nás zbyla jen cena za účast a celá soutěž skončila. Rozloučili jsme se s domácími a poděkovali za hezky strávený den a vydali se z kopce na nádraží, kde jsme vyhledali náš spoj domů.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |