Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Brannballový turnaj v Kroměříži


Zveřejněno 16.10.2011 / Příloha k aktualitě

Letos již sedmým rokem náš dětský domov pořádal tradiční turnaj v Brannballu. Tato pálková hra švédského původu se stala oblíbenou hrou a její příbuznost s baseballem jí dělá atraktivní. Možná i proto se v této podzimní neděli vydaly čtyři dětské domovy poměřit své síly s dětmi našeho zařízení a tím se navršil počet zúčastněných týmů na pět, což v systému „každý s každým“ znamená odehrát 10 zápasů.
I když krásně prosluněná neděle vybízela spíše k venkovním hrám, přesto přesně v 10 hodin stály nastoupené týmy Zašové, Uherského Hradiště, Uherského Ostrohu, Zlína a Kroměříže v zástupech v pronajaté prostorné štěchovické hale. Týmy čekaly na zahájení a úvodní hvizd, který přišel brzy, neboť jsme před sebou měli opravdový soutěžní maratón.
Po takřka nepřetržitém řetězci jednotlivých zápasů složených ze dvou půlí, ve kterých děti předváděly své umění odpalů míčků, rychlého přemístění z mety na metu, obratného chytání, přesných nahrávek s dosažením cíle ukořistit bod k ostatním bodům se tabulka těchto výsledků zaplňovala a po více než třech hodinách se rýsovalo konečné pořadí.
Konečně přišel závěrečný hvizd a konec všeho zápolení. Po pečlivém přepočítání výsledků přišlo ke konečné rekapitulaci a závěrečnému vyhlašování.
Letošní ročník ukázal, že se všechny týmy stále zlepšují a jejich vzájemné výkony byly srovnatelné, čehož si všimli i organizátoři a všem sportovcům poděkovali za jejich hezké soutěžní výkony. Ale i tak je matematika neúprosná a naznačila vítěze a poražené.
V tomto ročníku se podařilo najít sponzora – přerovskou vodo-instalaterskou firmu Baiva s.r.o., která zabezpečila poháry a medaile pro dekorované.

Celkové výsledky:
1. místo – DD Kroměříž
2. místo – DD Zlín
3. místo – DD Zašová
4. místo – DD Uherské Hradiště
5. místo – Uherský Ostroh

K celkovým výsledkům se jako již tradičně dekorovali i nejlepší jednotlivci.

Nejlepšímu pálkaři daroval cenu tenista Radek Štěpánek a stal se jím Marek Trnčák ze Zlína.
Nejlepšímu polaři věnoval cenu vedoucí kanceláře ČMSS Kroměříž pan Jiří Hajda, kterou získal Roman Simon z Kroměříže.
Nejlepšímu brannerovi předala cenu asistentka firmy Baiva s.r.o. Šárka Hrudíková, kterým se stal Karel Mentlík ze Zašové.
Nejhezčí dívkou turnaje a titul Miss turnaje získala Kateřina Pagáčová z Uherského Ostrohu, která si přebrala cenu věnovanou kadeřnictvím Niobe.
Nově vytvořenou cenu o nejlepšího kouče týmu si převzal strýc Marián Beňo z Kroměříže přímo z rukou strejdy Kamila Hrudíka.
Za kompaktnost týmu převzalo cenu FairPlay družstvo Uherského Hradiště.

Po slavnostním vyhlášení a nezbytném fotografování jsme si přislíbili, že se tu v příštím roce opět setkáme a poměříme své dovednosti v této zábavné dynamické hře.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |