Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Návštěva triatlonisty Tomáše Slavaty v Dětském domově v Kroměříži


Zveřejněno 19.12.2011 / Příloha k aktualitě

Projekt Albert triatlon tour začal v lednu 2011 besedami o sportu a životním příběhu Tomáše Slavaty ve 40 vybraných dětských domovech po celé České republice. Jejich cílem bylo seznámit děti s tímto projektem a především je prostřednictvím sportu motivovat k aktivitě, účasti na vlastním životě a probudit v nich zdravé sebevědomí.
S Tomášem Slavatou jsme se seznámili na závodech Albert Triatlon Tour ve Zlíně. Tento profesionální triatlonista často navštěvuje domovy a vypráví dětem svůj životní příběh. V dětství to neměl vůbec jednoduché. Žil v nefunkční rodině bez otce a byl problémovým žákem. Díky jedné paní učitelce, která ho přihlásila na závody zjistil, že je dobrý ve sportu. Začal trénovat a kázeňské problémy pomalu vymizely. Najednou se stalo, že si šel do ředitelny pro pochvalu místo obvyklého trestu. Sportovní úspěchy přibývaly a Tomáš si uvědomil, že existuje i jiný život, než jaký zná ze své rodiny. Život, který má nějaký smysl a pravidla. V 16 letech odešel z domu a začal se starat o své dva synovce, kteří byli umístěni v dětském domově. Po svých osmnáctých narozeninách si je adoptoval a stal se tátou na plný úvazek. Nebylo snadné skloubit péči o chlapce a vrcholový sport, ale Tomáš to dokázal a splnil si svůj sen. Dnes jezdí za dětmi s podobným osudem a snaží se je motivovat a přesvědčit je, že když člověk opravdu chce, dokáže všechno na světě.
Začátkem prosince přijel tento sympatický sportovec i do našeho domova a přivezl vánoční dárek – nové sportovní kolo AUTHOR, určené k tréninku na závody Albert Triatlon Tour. Děti se na setkání s Tomášem velmi těšily. Se zaujetím vyslechly jeho příběh, popovídaly si s ním o svých plánech do budoucna a nakonec společně sestavili nové kolo.
Děkujeme Tomášovi a Nadačnímu fondu Albert, který závody a návštěvy v dětských domovech podporuje.


( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |