Dětský domov Kroměříž
Úvodní stránka prezentace Přidat k oblíbeným položkám
aktuality

Dětský domov Kroměříž


Advent v Dětském domově Kroměříž


Zveřejněno 22.12.2011 / Příloha k aktualitě

Adventní období je pro všechny, ať malé nebo velké, přípravou na Vánoce. Nejinak je tomu i v dětských domovech.
První svíčka na adventním věnci ještě nedohořela a už tu byl Mikuláš i se svou družinou. Naše děti to však nijak nezaskočilo. Měly připravené básničky i písničky, takže si balíček s dobrotami s rukou svatého muže zasloužily. I nebeský Anděl byl moc spokojený. Jen Čerti smutně přihlíželi, šklebili se a chrastili řetězy, protože jim scházel nezbedník, kterého by strčili do pytle.
Druhá svíčka, kterou jsme následující neděli zapálili, odstartovala týden, který byl ve znamení „Dne otevřených dveří“v Dětském domově Kroměříž. Přípravy vrcholily. Okna, chodby i všechny ostatní prostory jakoby rozkvetly a ze všech koutů byla cítit vánoční atmosféra. Všechny tety i strejdové se ze všech sil snažili, aby hosté, kteří nás navštíví viděli, že nám záleží na tom, aby se zde dětem líbilo a cítily se šťastné a spokojené. Zahájení „Dne otevřených dveří“ proběhlo ve velké jídelně. Pozvání přijali MuDr. Jarmila Číhalová, radní MÚ Kroměříž, Mgr. Jiří Pánek, vedoucí školského odboru při MÚ Kroměříž, Mgr. Ivana Sovadinová, vedoucí OSPOD při MÚ Kroměříž, Ing. Mgr. Leona Hozová, předsedkyně představenstva Domino Zlín se svými kolegy, sociální pracovnice, sponzoři a majitelé firem a společností. Děti si pro návštěvníky připravily program, ve kterém předvedly svá vystoupení, se kterými se umístily na prvních místech v soutěžích dětských domovů na „Nejmilejším koncertě“ a na finálových závodech „Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou“. Svými profesionálními výkony všechny diváky přesvědčily, že jim získané trofeje plným právem náleží. O vánoční atmosféru celého vystoupení se postarali naši malí hudebníci, kteří hosty svátečně naladili básničkami a koledami. Bouřlivý potlesk nebral konce. Po zdařilém programu se hosté odebrali na prohlídku domova a k malému občerstvení, kde mohli ochutnat naše speciality a lahůdky.
Tři svíčky už září na adventním věnci a nás čekají hned dvě velké akce. Návštěva triatlonisty Tomáše Slavaty a vánoční besídka na Střední zdravotnické škole.
Sympatický sportovec Tomáš Slavata přijel na návštěvu do našeho domova a nepřijel s prázdnou. Přivezl rovnou i vánoční dárek – nové sportovní kolo AUTHOR, určené k tréninku na závody Albert Triatlon Tour. Děti se na setkání s Tomášem velmi těšily. Se zaujetím vyslechly jeho příběh, popovídaly si s ním o svých plánech do budoucna a nakonec společně sestavili nové kolo.
Setkání s budoucími sestřičkami na Střední zdravotnické škole už patří k našim předvánočním tradicím. Nejen, že nám děvčata každoročně připraví zajímavý program, ale navíc pokaždé věnují část svých úspor a nakoupí našim dětem krásné dárečky. Letos si s dětmi zasportovaly, zasoutěžily a pomohly jim s přípravou přáníček.
Čtvrtá svíčka nám napovídá, že Vánoce jsou tady co by dup. Balí se dárečky, píší se přáníčka, peče se cukroví, piluje se program na besídku, všude je shon, aby se na nic nezapomnělo.
Vánoční stromeček je letos překrásný a nádherně voní. Zdobí jej totiž nejen slaměné ozdůbky, ale i voňavé perníčky, sušená jablka, pomeranče, švestky a meruňky. Všichni jsou svátečně naladěni a netrpělivě čekají na začátek vánoční besídky. A není divu. Naše děti, které jsou vždy hlavními aktéry programu, si mohou dnešní sváteční atmosféru v klidu užít. O zábavu se totiž postarají vychovatelé a přerovský soubor AG Gospel. Zdařilá a vtipná scénka, ve které nechyběl Ježíšek, Anděl ani Santa Claus s Natálií „Clausovou“, pobavila dětské i dospělé publikum. Stejně tak i chytlavé gospelové melodie, které všechny přítomné rozezpívaly a přinesly do našeho domova radost a dobrou náladu. Štědrovečerní večeři s nadílkou si děti užily komorně na svých skupinách s kmenovými vychovateli.
Naše poděkování patří všem, kteří nám pomohli připravit dětem krásné a spokojené Vánoce – hasičům z Kroměříže za Mikulášskou besídku, hostům „Dne otevřených dveří“ za spolupráci, všem sponzorům, Tomáši Slavatovi a Nadačnímu Fondu Albert za dary Dětskému domovu Kroměříž a v neposlední řadě také děvčatům a pedagogům Střední zdravotnické školy Kroměříž a přerovským AG Gospel.
( grafika a aplikace ) DUNA Graphics, s.r.o.
kontakty
Dětský domov Kroměříž
U Sýpek 1306, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 331 777 ( mobil ) 739 434 074
( e-mail) dd.km@volny.cz
( datová schránka ) eiuv43g
| stručně o našem zařízení | aktuality | obrázky z našeho života | výroční zpráva | naše plány | sponzoři | úřední deska |